Android 8.0: Olası İsimler ve Çıkış Tarihi

google-i-o-2017

android 8 geliyor

Google I/O 2017’nin düzenleceği tarihler belirlendi ve büyük gösteriye yalnızca birkaç ay kaldı. Google I/O geleneksel bir geliştirici konferansı ve Google’ın en yeni yazılım geliştirmelerini sunduğu bir platform. Halen, en yeni Android sürümü olan Nougat, Ağustos 2016’da piyasaya sürülmüştü.

Sıradaki İsim Ne Olacak?

2017’den itibaren bir sonraki Android güncellemesinin kullanımına daha yakınız. Google’ın Android sürümlerinde tatlı isimlerini kullanarak alfabetik adlandırma dizisine sonraki harf olan O ile de devam etmesi haliyle bekleniyor. Şimdiye dek Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marsmallow ve Nougat sürümlerini gördük. Ayrıca güncellemenin sayısal adı da Android 8 veya 8.0 olacaktır.

Android 8.0 Sürüm Takvimi

Söylentilere göre, ilk Android 8.0 önizlemesi Mayıs ayında Google I/O 2017’de gerçekleşebilir. Yine de bu söylenti Google tarafından henüz teyit edilmemiştir. Android Nougat geçen yılın Google I/O etkinliğinden daha sonra piyasaya sürülmüştü. Android 8.0’ın yayınlanma zamanına gelince ise Android Nougat’a benzer bir zaman aralığı bekleyebiliriz, bu ise Ağustos veya Eylül civarı demek oluyor. Apple’ın da aynı zaman aralığında iOS 11’i piyasaya sürmesi beklendiğinden, iyi bir rekabet olacaktır. Ayrıca, Google’ın amiral gemisi telefonlarının da o sezon aralığında gelmesi bekleniyor, bu nedenle 2017’nin sonlarına doğru Android O yayınlanabilir.

Android O için Olası İsimler

Oreo, Orange, Oatcake, Oatmeal Cookies öne çıkan ihtimaller.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.